Heinrich Himmler

en de cultus van dood

Prijs € 27,95

Niet beschikbaar

Emerson Vermaat

Paperback | Mei 2010 |

Beoordeel dit boek als eerste!

Beschrijving

Heinrich Himmler, een van de grootste massamoordenaars aller tijden, was afkomstig uit een conservatief katholiek Beiers gezin. Later brak hij radicaal met de kerk. Himmler en zijn SS waren verantwoordelijk voor de moord op 6 miljoen Joden. Daarover wisten de geallieerden tijdens de oorlog meer dan zij wilden toegeven. De Britten hadden de geheime communicatiecodes van de SS gebroken. Himmler was zeer betrokken bij wat er in Nederland en België gebeurde. Maar hij botste met NSB-leider Mussert en een aantal Vlaamse collaborateurs. Anders dan Himmler wilden zij niet dat Nederland en Vlaanderen helemaal werden ingelijfd bij het Duitse Rijk. Een minder bekend aspect van de ‘Reichsführer-SS’ was diens fascinatie voor oosterse religies en de islam. Ook de astrologie en het occultisme spraken hem aan. Wat Himmler in de islam bewonderde was de doodsverachting waarmee sommige moslims ten strijde trekken om als ‘martelaren’ te sterven. Zijn beste vriend was Haj Amin Al-Husseini, de grootmoefti van Jeruzalem. Tegen het eind van de oorlog probeerde Himmler bij de geallieerden in een goed blaadje te komen. Hij ontmoette in het diepste geheim zelfs een vertegenwoordiger van het Joods Wereldcongres. Emerson Vermaat studeerde rechten in Leiden en is werkzaam als onderzoeksjournalist. In dit boek zijn niet eerder gepubliceerde documenten verwerkt.

Volledige beschrijving

Specificaties

Auteur
Emerson Vermaat
Uitgever
Aspekt B.V., Uitgeverij
ISBN
9789059119512
Bindwijze
Paperback
Publicatiedatum
Mei 2010
Categorie
Wetenschappelijk
Taal
Nederlandstalig
Aantal Pagina's
410

Beschrijving

Heinrich Himmler, een van de grootste massamoordenaars aller tijden, was afkomstig uit een conservatief katholiek Beiers gezin. Later brak hij radicaal met de kerk.

Himmler en zijn SS waren verantwoordelijk voor de moord op 6 miljoen Joden. Daarover wisten de geallieerden tijdens de oorlog meer dan zij wilden toegeven. De Britten hadden de geheime communicatiecodes van de SS gebroken.

Himmler was zeer betrokken bij wat er in Nederland en België gebeurde. Maar hij botste met NSB-leider Mussert en een aantal Vlaamse collaborateurs. Anders dan Himmler wilden zij niet dat Nederland en Vlaanderen helemaal werden ingelijfd bij het Duitse Rijk.
Een minder bekend aspect van de ‘Reichsführer-SS’ was diens fascinatie voor oosterse religies en de islam. Ook de astrologie en het occultisme spraken hem aan.

Wat Himmler in de islam bewonderde was de doodsverachting waarmee sommige moslims ten strijde trekken om als ‘martelaren’ te sterven. Zijn beste vriend was Haj Amin Al-Husseini, de grootmoefti van Jeruzalem.

Tegen het eind van de oorlog probeerde Himmler bij de geallieerden in een goed blaadje te komen. Hij ontmoette in het diepste geheim zelfs een vertegenwoordiger van het Joods Wereldcongres.

Emerson Vermaat studeerde rechten in Leiden en is werkzaam als onderzoeksjournalist. In dit boek zijn niet eerder gepubliceerde documenten verwerkt.

Schrijf een recensie

Velden met een * zijn verplicht

Specificaties

Auteur
Emerson Vermaat
Uitgever
Aspekt B.V., Uitgeverij
ISBN
9789059119512
Bindwijze
Paperback
Publicatiedatum
Mei 2010
Categorie
Wetenschappelijk
Taal
Nederlandstalig
Aantal Pagina's
410

Actuele bestsellers!

  • 5,00
  • Karsu's Kitchen | Karsu (ISBN 9789021593555)
    34,99
  • Leven toevoegen aan de dagen | Sander de Hosson, Els Quaegebeur (ISBN 9789029546454)
    21,99
  • Vernietigen | Michel Houellebecq (ISBN 9789029545884)
    29,99
  • De Zoete Zusjes Moppenboek 2 | Hanneke de Zoete (ISBN 9789043926430)
    10,99
  • Lessen | Ian McEwan (ISBN 9789463361606)
    27,50
  • Koekoeksjong | Camilla Läckberg (ISBN 9789044354614)
    24,99
  • Daar waar de rivierkreeften zingen | Delia Owens (ISBN 9789044361650)
    12,50
  • De beesten | Gijs Wilbrink (ISBN 9789400408203)
    23,99
  • Omringd door idioten | Thomas Erikson (ISBN 9789402710236)
    15,00