De rode dageraad

Prijs € 20,00

Voor 21.00 besteld, morgen in huis.

Actie: Geen verzendkosten!

Ook beschikbaar als:

Simon Sebag Montefiore

Paperback | Januari 2018 |

Beoordeel dit boek als eerste!

Beschrijving

Meesterlijk geschreven roman van de hand van een gelauwerd historicus, voor de lezers van Sebastian Faulks en Hilary Mantel De geschiedenis komt tot leven in het schitterende drieluik Sashenka, Een koude winternacht en nu De rode dageraadDe zwarte aarde dampte al, terwijl de zon nog maar net was opgekomen. De mannen klommen op hun paarden en reden over de steppe, in de richting van de vuurrode horizon. Benya Golden is gevangengezet in de goelag voor een misdaad die hij niet heeft begaan. Hij sluit zich aan bij een strafbataljon, opgebouwd uit kozakken en veroordeelden, om te helpen de nazi’s te bevechten. Benya tekent bij de Russische cavalerie, en op een hete dag in juli 1942 wordt hij achter de vijandelijke linies gedropt. Maar wie kan hij vertrouwen in deze hel, deze haast onmenselijke periode in de geschiedenis?De rode dageraad is het magistrale verhaal van een gewone man, Benya, zijn strijd op de steppes van Zuid-Rusland en zijn intense liefde voor een Italiaanse verpleegster. Daarnaast biedt het een ongekende inkijk in de plannen van Stalin zelf in het Kremlin, en de romance tussen zijn dochter en een journalist aan het oostfront. De personages worden op meesterlijke wijze vervlochten met de geschiedenis en vormen zo een prachtig meeslepend boek over passie, moed en overlevingsdrang. De pers over de boeken van Simon Sebag Montefiore 'Montefiore heeft veel kennis van zaken. En hij slaagt er meesterlijk in de spanning over het lot van zijn heldin tot bijna de laatste pagina te bewaren. Het romandebuut van Montefiore is zonder meer geslaagd... Een aangrijpende kennismaking met een wereld vol willekeur, angst en moed.’ NRC Handelsblad ‘Meesterlijk… Hoe Montefiore een totaal paranoïde samenleving creëert, waarin niemand elkaar nog kan vertrouwen, hoe zijn spionnen alles over iedereen te weten komen en hoe hij genadeloos afrekent met zogenaamde tegenstanders, zonder oog voor de verwoestende gevolgen. Een verslavende historische roman.’ Metro‘Een hartverscheurend verhaal vol passie en verraad.’HP/De Tijd‘Méér dan een briljant verteld verhaal dat meesleurt, het is ook een belangrijk boek.’ Elsbeth Etty in NRC Handelsblad‘Leest als een spannende roman […] Gefascineerd uitgelezen.’ Arie Storm in TROS Nieuwsshow‘Gaan zitten, lezen en heel, heel erg genieten.’ Libelle

Volledige beschrijving

Specificaties

Auteur
Simon Sebag Montefiore
Uitgever
Boekerij
ISBN
9789022577059
Bindwijze
Paperback
Publicatiedatum
Januari 2018
Categorie
Overig
Taal
Nederlandstalig
Aantal Pagina's
384

Beschrijving

Meesterlijk geschreven roman van de hand van een gelauwerd historicus, voor de lezers van Sebastian Faulks en Hilary Mantel

De geschiedenis komt tot leven in het schitterende drieluik Sashenka, Een koude winternacht en nu De rode dageraad

De zwarte aarde dampte al, terwijl de zon nog maar net was opgekomen. De mannen klommen op hun paarden en reden over de steppe, in de richting van de vuurrode horizon.

Benya Golden is gevangengezet in de goelag voor een misdaad die hij niet heeft begaan. Hij sluit zich aan bij een strafbataljon, opgebouwd uit kozakken en veroordeelden, om te helpen de nazi’s te bevechten. Benya tekent bij de Russische cavalerie, en op een hete dag in juli 1942 wordt hij achter de vijandelijke linies gedropt. Maar wie kan hij vertrouwen in deze hel, deze haast onmenselijke periode in de geschiedenis?

De rode dageraad is het magistrale verhaal van een gewone man, Benya, zijn strijd op de steppes van Zuid-Rusland en zijn intense liefde voor een Italiaanse verpleegster. Daarnaast biedt het een ongekende inkijk in de plannen van Stalin zelf in het Kremlin, en de romance tussen zijn dochter en een journalist aan het oostfront. De personages worden op meesterlijke wijze vervlochten met de geschiedenis en vormen zo een prachtig meeslepend boek over passie, moed en overlevingsdrang.


De pers over de boeken van Simon Sebag Montefiore

'Montefiore heeft veel kennis van zaken. En hij slaagt er meesterlijk in de spanning over het lot van zijn heldin tot bijna de laatste pagina te bewaren. Het romandebuut van Montefiore is zonder meer geslaagd... Een aangrijpende kennismaking met een wereld vol willekeur, angst en moed.’ NRC Handelsblad

‘Meesterlijk… Hoe Montefiore een totaal paranoïde samenleving creëert, waarin niemand elkaar nog kan vertrouwen, hoe zijn spionnen alles over iedereen te weten komen en hoe hij genadeloos afrekent met zogenaamde tegenstanders, zonder oog voor de verwoestende gevolgen. Een verslavende historische roman.’ Metro

‘Een hartverscheurend verhaal vol passie en verraad.’HP/De Tijd

‘Méér dan een briljant verteld verhaal dat meesleurt, het is ook een belangrijk boek.’ Elsbeth Etty in NRC Handelsblad

‘Leest als een spannende roman […] Gefascineerd uitgelezen.’ Arie Storm in TROS Nieuwsshow

Gaan zitten, lezen en heel, heel erg genieten.’ Libelle


Schrijf een recensie

Velden met een * zijn verplicht

Specificaties

Auteur
Simon Sebag Montefiore
Uitgever
Boekerij
ISBN
9789022577059
Bindwijze
Paperback
Publicatiedatum
Januari 2018
Categorie
Overig
Taal
Nederlandstalig
Aantal Pagina's
384

Actuele bestsellers!

  • Bonuskind | Saskia Noort (ISBN 9789044351040)
    21,99
  • De meeste mensen deugen | Rutger Bregman (ISBN 9789082942187)
    25,00
  • De zeven zussen | Lucinda Riley (ISBN 9789401609371)
    12,99
  • Waterland | Suzanne Vermeer (ISBN 9789400512498)
    10,99
  • Het zoutpad | Raynor Winn (ISBN 9789463821056)
    10,00
  • De jongen, de mol, de vos en het paard | Charlie Mackesy (ISBN 9789026623844)
    20,00
  • De rat van Amsterdam | Pieter Waterdrinker (ISBN 9789038808536)
    26,99
  • De zeven zussen - storm | Lucinda Riley (ISBN 9789401607988)
    20,99
  • Boektitel | Charlotte Dematons (ISBN 9789089673275)
    24,90
  • Sneijder | Kees Jansma (ISBN 9789048855032)
    21,99